مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان:

با ورود شرکت های تابعه موسسه به بورس، می توانیم ارزش افزوده دارایی های موسسه را در قالب واحدهای سرمایه گذاری به اعضا تخصیص دهیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، مهندس مهدی نیکدل در گردهمایی معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از شعارها و اهداف اصلی مدیران فعلی صندوق، بحث شفافیت است زیرا در غیاب شفافیت، امکان نظارت وجود ندارد. از این رو من در بدو ورود به صندوق تاکید کردم که صندوق ذخیره فرهنگیان حیاط خلوت هیچ کسی غیر از معلمان عضو نیست زیرا صندوق متعلق به آنان است.

مهندس نیکدل با اشاره به وضعیت فعلی صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: از بدو تاسیس صندوق در سال ۱۳۷۴ تاکنون تعداد ۱٫۵۳۰٫۵۲۱ نفر از فرهنگیان به عضویت صندوق درآمده اند که این تعداد با توجه به ورود و خروج مداوم اعضا در حال تغییر است. از این تعداد نیز تاکنون بیش از ۶۵۰ هزار نفر به دلیل بازنشستگی از صندوق خارج شده و در حال حاضر حدود ۸۵۰ هزار نفر از فرهنگیان عضو موسسه هستند.

وی افزود: بنابراین در حال حاضر ضریب نفوذ صندوق ۸۸ درصد است که البته این ضریب نفوذ باید به ۱۰۰ درصد برسد صندوق ذخیره می تواند به همه فرهنگیان ارائه خدمات دهد ولی هم اکنون صرفا فرهنگیان عضو موسسه می توانند از ظرفیت ای صندوق بهره مند شوند. به دنبال گرفتن سهم دولت به صورت تمام و کمال هستیم مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان درباره میزان واریزی اعضا و دولت گفت: میزان واریزی اعضا از ابتدای تاسیس صندوق تاکنون حدود ۱٫۵۷۲ میلیارد تومان بوده است. یعنی اینکه میزان واریزی اعضا به طور میانگین حدود یک میلیون تومان در طول ۲۲ سال بوده است. وی افزود: همچنین واریزی دولت از ابتدا ۶۳۵ میلیارد تومان بوده که تفاوت بسیار زیادی با میزان واریزی اعضا دارد. علت اصلی این اختلاف واریزی مربوط به برنامه توسعه پنجم است که در زمان وزارت آقای حاجی بابایی، تبصره مربوط به کسر از حقوق معلمان تکرار نشد. بنابراین هیچ بودجه ای نیز به این موضوع تخصیص داده نشد و در طی ۵ سال این برنامه حدود ۷۰۰ میلیارد تومان به صندوق پرداخت نشد. مهندس نیکدل با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای احقاق حقوق فرهنگیان عضو صندوق گفت: البته هیات مدیره قبلی صندوق به پیشنهاد خود دولت، به دیوان عدالت شکایت کرده است و ما نیز پیگیری کردیم و این موضوع در مرحله تجدید نظر قرار دارد. امیدواریم که به نتیجه برسد و ۷۲۰ میلیارد تومان سهم دولت در برنامه پنجم توسعه را از دولت پس بگیریم. البته با مصوبه هیات امنا و هیات مدیره این سرفصل را از مطالبات خارج کردیم اما در صورتی که بتوانیم آن را دریافت کنیم به نسبت سهم الشرکه اعضا به آنها پرداخت خواهد شد.

سودآوری ۴ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان

وی با اشاره به عملکرد موسسه اظهارت داشت: طی ۲۲ سال گذشته با مجموع مبالغی که از اعضا و دولت دریافت شده است، موسسه بیش از ۴ هزار میلیارد تومان سود کسب کرده است و جمع این مبالغ به بیش از شش هزار میلیارد تومان می رسد. با این حال در این مدت ۶۷۸ هزار نفر از موسسه خارج شده و بیش از ۱۸۶۵ میلیارد تومان به آنها پرداخت شده است است به طوری که مانده سهم الشرکه اعضا در مجموع حدود ۴۴۱۶ میلیارد تومان است. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: البته درگزارش تحقیق و تفحص رقم های متفاوتی گفته شده است زیرا از منظرهای مختلف و در زمان های مختلفی دیده شده است. در همین حال تا پایان اسفند ۱۳۹۵، ۳۴۰۳ خدمات رفاهی به اعضا اختصاص داده شده که عمده این مبلغ در لیزینگ بوده است و بیش از ۱۳۰ هزار خودرو در بین فرهنگیان توزیع شده است. مهندس نیکدل با اشاره به ترکیب دارایی های صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: از ۴۴۱۶ ارزش دفتری صندوق ۴۲ درصد معادل ۱۸۵۱ میلیارد تومان در سهام های بورسی و غیربورسی است که عمده آن در شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان است‌؛ ۲۲ درصد نیز در حوزه پتروشیمی که ۹۹۱ میلیارد تومان است که البته ارزش امروز آن متفاوت است؛ ۱۸درصد از دارایی صندوق نیز در ملک و ساختمان سرمایه گذاری شده که معادل ۷۷۶ میلیارد تومان است؛ ۱۱ درصد نیز در حوزه خدمات رفاهی و معادل ۴۸۲ میلیارد تومان است که عمده آن در شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان است. وی با ابراز تاسف از سرمایه گذاری های اندک موسسه در حوزه هایی مانند شرکت صنایع آموزشی و شرکت بیمه معلم که در اتباط مستقیم با فرهنگیان و وزارت آموزش و پرروش است، گفت: یک درصد از دارایی های موسسه در صنایع آموزشی و حدود یک درصد هم در بخش بیمه است که با وجود جامعه یک میلیونی معلمان شاغل و وجود ۷۰۰ هزار نفر بازنشسته و خانواده های آن ها، این رقم می تواند خیلی بالاتر باشد.

پنج درصد از دارایی های صندوق در بانک سرمایه است

مهندس نیکدل ضمن تبیین ارتباط صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه نیز اظهار داشت: از کل دارایی های صندوق ذخیره فرهنگیان کمتر از ۵ درصد آن در بانک سرمایه است که این سهام ۴۷ درصدی توسط شرکت های زیر مجموعه موسسه شامل تامین مسکن فرهنگیان(۵درصد)، اقتصاد و رفاه فرهنگیان(۱۴/۵ درصد)، ساختمانی معلم (۶۴/۷درصد)، سرمایه گذاری فرآیند (۸۸/۹ درصد)، لیزینگ و رفاه فرهنگیان (۱۰درصد) و سرمایه گذاری فرهنگیان (۱۰ درصد) از سهام بانک را دارند که کل این مبالغ ۲۱۸ میلیارد تومان است. با این حال تاکید می کنم خود صندوق در بانک سرمایه حتی یک سهم ندارد و کل آن متعلق به شرکت های تابعه صندوق است. وی تصریح کرد: طبق قانون تجارت مسئولیت سهامدار هر بنگاه اقتصادی حداکثر به میزان سهم آن است یعنی اگر در بنگاه هر اتفاقی بیفتد و بنگاه ضرر و زیان کند در مرحله اول کاهش سرمایه می دهند که اگر با کاهش سرمایه حل نشد، افزایش سرمایه می دهد. بنابراین پول هایی که در بانک سرمایه است ربطی به صندوق ذخیره فرهنگیان ندارد زیرا ما فقط سهام بانک را داریم. این در حالی است که شرکت های صندوق تاکنون ۱۶۷ میلیارد تومان از بانک سرمایه سود دریافت کرده اند. مهندس نیکدل با اشاره به اینکه بانک سرمایه تحت نظارت بانک مرکزی است، گفت: صندوق با توجه به سهامی که در بانک سرمایه دارد باید ۳ نفر از اعضای هیات مدیره را انتخاب کند و ۲ نفر دیگر توسط سهامدار دیگر بانک انتخاب شود اما در حال حاضر این بانک دارای ۳ عضو در هیات مدیره است زیرا پروسه تایید اعضای هیات مدیره توسط بانک مرکزی بسیار طولانی است. بنابراین من تاکید می کنم که بانک سرمایه یک بنگاه اقتصادی است که اختیار اداره کردن آن در دست صندوق نیست و تحت نظارت مقرارت کشور و به خصوص بانک مرکزی است. افزایش اعتماد فرهنگیان با عمل به تعهدات مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: یکی از اهداف ما این بود که فضای بی اعتمادی که برخی در بین فرهنگیان با هدف تضعیف دولت ایجاد کردند را رفع کنیم. یکی از این کارها پرداخت به موقع سهم الشرکه بازنشستگان بود. به طور مثال در دی ماه گذشته حدود ۲۲۱ میلیارد به بازنشستگان مهرماه پرداخت شد و در بهمن ماه نیز ۷۲ میلیارد تومان به بازنشستگان آبان ماه پرداخت شده است. وی افزود: برای نظارت بیشتر بر شرکت ها هم برنامه ریزی هایی انجام شده است و سعی شده ارتباط موسسه با شرکت های تابعه را تعریف کنیم و ضعف های سیستم را رفع کنیم تا نظارت ها کافی باشد. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به تغییرات ایجاد شده در هیات مدیره شرکت ها اظهار داشت: تعویض هیات مدیره شرکت ها هم به این دلیل بود که بعضی ها باید با افراد حرفه ای تری جایگزین می شدند که در این راستا حدود ۶۰ نفر را تغییردادیم. مهندس نیکدل همچنین با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای ادامه پرداخت به موقع سهم الشرکه فرهنگیان بازنشسته گفت: یکی از مهم ترین چالش های صندوق، چشم انداز مالی است که همان سونامی بازنشستگان است. در این راستا طی سه سال آینده ۱۳۵هزار نفر از معلمان بازنشسته می شوند و برای این امر نیاز به ۱۷۰۰میلیارد تومان نقدینگی داریم. البته ما برای تامین آن برنامه ریزی های لازم را انجام داده ایم و جای نگرانی نیست اما به هرحال مجبور هستیم بخش هایی از دارایی هایمان را تبدیل به نقدینگی کنیم.

تخصص گرایی، نظارت و شفاف سازی را در دستور کار قرار داده ایم

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: اقداماتی برای ساماندهی شرکت ها انجام داده ایم، مطالعات شناخت راهبردی انجام شده و مدل های عملیاتی صندوق را بازنگری کردیم، در نهایت نظام هلدینگی برای صندوق طراحی شد. وی افزود: از سوی دیگر گروه مالی برای صندوق پیش بینی شده است که با کمک گروه مالی و مدل دیگری که در آینده هیات مدیره تصویب خواهد کرد بتوانیم یک صندوق متشکل از چندین صندوق دیگر مثل صندوق تامین مسکن و صندوق های مختلف تشکیل بدهیم که از این طریق بتوانیم سهم الشرکه فرهنگیان عضو را به صورت یونیت و با درخواست معلم ها و انتخاب خودشان واگذار کنیم. مهندس نیکدل با اشاره به لزوم محاسبه ارزش افزوده و پرداخت آن به اعضا گفت: از نظر قانون فقط سودی قابل تقسیم است که سود حسابداری باشد و در مجمع تقسیم شده باشد. در طی ۲ سال گذشته حدود ۵۰۰ میلیارد از سود را به دلیل اینکه حسابرس و بازرس به خاطر پرونده ها و اختلاف ها دست روی آن گذاشته است، نتوانستیم تقسیم کنیم. اگر در این ۲ سال سود صندوق کم شده است به دلیل این نیست که سودی وجود نداشته است بلکه سود وجود دارد اما قانونا قابل تقسیم نیست. یعنی تا زمانی که این تردید برطرف نشود سود قابل تقسیم نیست. وی تصریح کرد: در راستای محاسبه ارزش افزوده و توزیع آن در بین اعضا، یکی از بهترین راه حل های ما این است که شرکت های صندوق را وارد بورس کنیم. زمانی که شرکت ها وارد بورس شدند سهام شرکت ها را در صندوق های مذکور وارد می کنیم. از این رو، در هنگام بازنشستگی و خروج، یونیت این صندوق ها را به فرهنگیان ارائه می کنیم که در واقع ارزش افزوده را نیز به فرهنگی عضو داده ایم. بنابراین فقط از این طریق است که فرهنگیان می توانند ارزش افزوده سرمایه گذاری خود در موسسه را دریافت کنند. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: برای ورود به بورس نیازمند اصلاح ساختار هستیم که زمانبر است. مهندس نیکدل با اشاره به وضعیت ساماندهی شرکت ها اظهار داشت: از آنجایی که بانک سرمایه برای موسسه ریسک شهرت دارد، هیات مدیره موسسه تصمیم به فروش آن گرفت و اعضای محترم هیات امنا نیز آن را تصویب کردند. بنابراین با بورس مذاکره انجام شده و چند مشتری بالقوه هم برای خرید بانک سرمایه داریم. وی افزود: نظارت بر شر کت‌ها هم در پروسه زمانی سه ماهه، شش ماهه و نه ماهه توسط معاونت امور شرکت های موسسه انجام می شود و بودجه بندی، رفع مغایریت ها و بررسی دلایل آن و … به صورت ادواری چک می شود و انحراف بودجه شرکت ها کنترل می شود. در همین حال کمیته انتصابات نیز داریم که تمام انتصابات شرکت های تابعه موسسه را عهده دار است، صلاحیت ها بررسی می شود، افراد مصاحبه می شوند، رای گیری می شود و اعضای جدید هیات مدیره ها انتخاب و حقوق و دستمزدها تعیین می شود.   معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش:

حمایت و صیانت از صندوق، در راستای منافع فرهنگیان است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در فضایی که برخی با مقاصد خاص به دنبال تخریب صندوق ذخیره فرهنگیان هستند باید در راستای حمایت از منافع فرهنگیان حمایت و صیانت بکنیم. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، علی الهیار ترکمن در گردهمایی معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: تاسیس صندوق ذخیره فرهنگیان در چارچوب طرح های کلی در خصوص تامین آتیه شکل گرفت زیرا یکی از محورهای اصلی برنامه ریزی اجتماعی و اقتصادی بحث نظام بازنشستگی و تامین آتیه است که در میان اقشار مختلف متناسب با توان اقتصادی و سطح آینده نگری آنها متفاوت است. وی افزود: دو نظام مشخص در این زمینه وجود دارد که یکی نظام بازنشستگی مانند صندوق بازنشستگی کشوری است و دیگری پشتوانه های حمایتی مانند صندوق ذخیره فرهنگیان است که این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند. الهیار ترکمن با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها چنین طرح هایی از دیرباز دنبال می شود، تصریح کرد: در ایران نیز چنین طرح هایی شروع شده و در حوزه بیمه آتیه نیز گسترش چشمگیری داشته است. نایب رییس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: سیاست مشخص دولت در خصوص صندوق های پس انداز کارکنان و کارمندان نیز نمونه بارز طرح های آتیه نگر است که به دو شکل خاص و عام دنبال می شود که یکی از این موارد خاص، صندوق ذخیره فرهنگیان است که بر اساس قانون خاص و صرفا ویژه فرهنگیان در سال ۱۳۷۴ تاسیس شد. وی افزود: این صندوق دوران پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و برآیند این تحولات و فعالیت ها به ایجاد یک بنگاه اقتصادی مهم در کشور انجامیده که با چندین شرکت در حوزه اقتصادی کشور فعال بوده و آتیه ای روشنی برای فرهنگیان نیز به همراه دارد. الهیار ترکمن با اشاره به اهمیت آسیب شناسی مدوام بنگاه های اقتصادی گفت: بحث مهم ما تمرکز روی نقاط ضعف برای برطرف کردن آنها و تقویت نقاط قوت است و صندوق ذخیره فرهنگیان نیز از این امر مستثنی نیست. وی تصریح کرد: به نظر ما مسائلی که برای صندوق ذخیره فرهنگیان پیش آمده از دو مساله نشات می گیرد که یکی از آنها بحث الگوی اقتصادی است زیرا این الگو و پارادایم در موفقیت و سودآوری یک نهاد اقتصادی بسیار مهم است. بنابراین در حوزه تولید، توزیع و مصرف ارزش افزوده در صندوق ذخیره فرهنگیان، باید دقت بیشتری صورت گیرد. معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود: نقطه ضعف دوم، تعدد حوزه های فعالیت ها و سرمایه گذاری صندوق است. البته بسیاری از شرکت های فعلی صندوق به جای سهم دولت و بر اساس اصل ۴۴ واگذار شده است که با خود مشکلاتی نیز به همراه داشته اند که از مهمترین آنها پراکندگی حوزه فعالیت و وجود سهامداران غیر بوده است. بنابراین این مساله نیز نیازمند بازنگری و توجه جدی است. نایب رییس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: با این حال شاهد تلاش های مدیران صندوق برای غلبه بر آسیب های مذکور هستیم به طوری که هم الگوی توزیع ارزش افزوده در حال بازنگری است و هم اینکه حوزه های فعالیت موسسه در حال تخصصی شدن و شرکت های تابعه نیز در حال ساماندهی و بورسی شدن هستند. الهیار ترکمن با اشاره به اینکه در حال حاضر صندوق ذخیره فرهنگیان در مسیر مناسبی قرار گرفته است گفت: در مجموع فعالیت های صندوق ذخیره فرهنگیان در برخی از حوزه های خاص متمرکز خواهد شد که سودآوری مناسب و پایدار برای فرهنگیان عضو داشته باشد. وی با اشاره به حمایت همه جانبه وزارت آموزش و پرورش از منافع اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ما معتقدیم که صندوق باید حفظ شود و ادامه فعالیت بدهد زیرا وارد دوره بازدهی شده است. همچنین از فعالیت های صورت گرفته در صندوق در راستای منافع فرهنگیان حمایت و پشتیبانی می کنیم. نایب رییس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن انتقاد از هجمه های ناصواب علیه صندوق گفت: کسانی که فرهنگیان را به خروج از صندوق ترغیب می کنند، به رغم ژست هایی که در جهت حمایت از معلمان می گیرند در واقع مخالف منافع فرهنگیان هستند زیرا این مجموعه در حال فعالیت و بازدهی مناسب است. وی افزود: بنابراین در فضایی که برخی با مقاصد خاص برای صندوق نقشه می چینند، باید از صندوق ذخیره فرهنگیان در راستای حمایت از منافع فرهنگیان حمایت و صیانت بکنیم زیرا تخریب صندوق ذخیره فرهنگیان، مغایر منافع جمعی فرهنگیان و در راستای اهداف و اغراض برخی افراد خاص است. معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خطاب به معاونین پشتیبانی سراسر کشور گفت: وزارت آموزش و پرورش از میزان واریزی تعیین شده در برنامه ششم توسعه تا سقف پنج درصد به شکلی که صرفه و صلاح فرهنگیان است حمایت می کند اما در مقابل انتظار داریم شفاف سازی و اطلاع رسانی به طور کامل انجام شود تا صندوق به معلمان بهتر شناسانده شود.   معاون امور مالی و اداری صندوق ذخیره فرهنگیان:

امتیاز تا پنج درصد سهم دولت  معادل واریزی هر یک از اعضا، مختص فرهنگیان است

معاون امور مالی و اداری صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: احیای سهم دولت در برنامه ششم توسعه و تاکید آن بر واریزی پنج درصدی اعضا و دولت فرصت مغتنمی در اختیار فرهنگیان قرار داده تا بتوانند به طور کامل از حق قانونی خود در برنامه ششم برخوردار شوند. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، محمد تقی‌زاده در گردهمایی معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: فرهنگیان در طول ۲۲ سال حیات صندوق ذخیره فرهنگیان به طور کامل از حق حداکثر ۵ درصدی که در برنامه دوم توسعه برای آنها تعیین شده بود، برخوردار نشدند وی افزود: در برنامه دوم توسعه که مبنای قانونی تاسیس صندوق است به صراحت آمده است که فرهنگیان می توانند تا ۵ درصد از حقوق و مزایای خود را به صندوق واریز کنند و در مقابل نیز دولت موظف است معادل آن را به حساب صندوق واریز کند تا در زمان بازنشستگی از منافع حاصله از این دو منبع بهره‌مند شوند. مهندس تقی زاده اظهار داشت: متاسفانه به دلیل بی اطلاعی معلمان از این وضعیت و عدم اهتمام جدی مسئولان وقت در اطلاع رسانی دقیق برای احقاق حق  هر یک از فرهنگیان در طول سال های گذشته درصد واریزی اعضا و دولت به حدود یک درصد  از حقوق و مزایای ماهیانه رسیده که به معنی محرومیت فرهنگیان عضو موسسه از ۴ درصد سهم دولت است. به گفته وی، ظلم دیگری که به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان روا داشته شده است، حذف سهم دولت در برنامه پنجم توسعه بوده است که مدیران موسسه در حال پیگیری آن هستند. معاون امور مالی و اداری صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: احیای سهم دولت در برنامه ششم توسعه و تاکید آن بر واریزی پنج درصدی اعضا و دولت فرصت  بی بدیلی در اختیار فرهنگیان قرار داده تا بتوانند با آگاهی از این فرصت به طور کامل از حق قانونی خود برخوردار شوند. این رو ما وظیفه داریم که یکایک، باز هم تاکید می کنم که یکایک فرهنگیان شاغل عضو و غیرعضو موسسه را از واریز سقف ۵ درصدی حق عضویت و سودآوری صد در صدی آن (با دریافت معادل سهم دولت) در مرحله نخست مطلع کنیم و  باید اطلاع رسانی مجدانه ای داشته باشیم تا فرهنگیان بدانند که علاوه بر این سود، فعالیت های اقتصادی سودآور موسسه نیز متعلق به آنان است و این امتیاز کاملا انحصاری بوده و فقط برای فرهنگیانی که به عضویت در موسسه در آمده باشند. مهندس تقی زاده تصریح کرد: قطعا اگر  از ابتدا حق عضویت اعضاء به سقف ۵ درصد می رسید  و سهم دولت نیز معادل آن پرداخت می شد و محرومیت از سهم دولت در برنامه پنجم اتفاق نمی افتاد در حال حاضر داشته های فرهنگیان عضو سودآوری چندین برابری عایدشان می شد. که متاسفانه به جای ۵درصد، صرفا ۱۲/۱ درصد واریز و معادل آن را از دولت دریافت می کنند. معاون امور مالی و اداری موسسه همچنین اظهار داشت: با برقراری سهم دولت در برنامه های توسعه دوم، سوم، چهارم و ششم و حذف سهم دولت در برنامه پنجم توسعه به معنی محرومیت فرهنگیان عضو از حق جاری و ساری در قانون برنامه بوده است که با جدیت کامل پیگیر آن هستیم. وی در پایان خاطر نشان کرد : کلام آخر اینکه مسئولیت اطلاع رسانی و آگاه نمودن فرهنگیان مظلمه‌ای که بر گردن تمامی مسئولان و دست اندرکاران ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور و نمایندگان موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است که جز با رساندن پیام به یکایک کارکنان شریف آموزش و پرورش سلب نمی گردد.