همایش کارگروه های صندوق ذخیره فرهنگیان استان گلستان با حضور فتاح سلیمی معاون توسعه منابع و امور فرهنگیان شرکت فرآیند نوین ،محمدتقی خسروی راد کارشناس ارشد امور نمایندگان ، قدرت الله نظری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش گلستان و غلامعلی اسماعیلی نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان استان گلستان در روز سه شنبه ۱۸ دی ماه ۹۷،درهتل پارمیس شهرستان علی آباد کتول برگزار گردید.

سلیمی در این همایش اظهار داشت: موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در سال ۱۳۷۴ با هدف ارتقای وضعیت معیشتی فرهنگیان در زمان بازنشستگی از طریق تشویق و ترغیب ایشان به مشارکت فعال در فعالیت های اقتصادی بازار سرمایه و ایفای نقش ارزنده در اقتصاد کشور عزیزمان تاسیس شده است.

وی ادامه داد: هلدینگ های متنوع اقتصادی که در حوزه های انرژی و پتروشیمی، خدمات مالی، صنایع تولیدی، املاک و مستغلات، لیزینگ، گردشگری، صنایع آموزشی و آی تی فعالیت می کنند از ثمرات سپرده گذاری فرهنگیان در این مؤسسه است که با عضویت فعال و موثر ۸۰۰ هزار نفری خود ۸۵ درصد از جمعیت فرهنگیان سراسر کشور را تشکیل می دهند و این موسسه را به یکی از نهادهای اقتصادی تأثیرگذار به لحاظ سرمایه و تعداد ذینفعان تبدیل کرده اند. وی با توجه به افزایش سودآوری مؤسسه در سالهای آتی و امکان بهره مندی اعضا از سهم دولت تا ۵ درصد،عنوان کرد انتظار می رود کارگروه ها در سطح استان با اطلاع رسانی به فرهنگیان در راستای افزایش سهم الشرکه خود و نیز عضویت همکاران غیر عضو آنها را ازاین فرصت ارزشمند بهره مند سازند.

قدرت الله نظری، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش گلستان نیز در این جلسه اظهار داشت: استان گلستان یکی از استان‌های کشور است که به دلیل موقعیت های استراتژیک خود از ظرفیت های بالقوه برخوردار است که بسیاری از این ظرفیت‌ها هنوز ناشناخته است.

نظری با دعوت از صندوق ذخیره فرهنگیان برای سرمایه گذاری در این استان گفت: مواهب طبیعی و ظرفیت‌های گردشگری این استان، وجود اقلیم های مختلف، تنوع قومیتی، حجم بالای مسافر و به ویژه زائرین حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام که از این استان عبور می کنند و جاذبه های طبیعی و تاریخی متعدد همگی تضمین کننده سرمایه گذاری در این استان است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش گلستان در ادامه از تلاش‌های صورت گرفته برای جذب شاغلین غیر عضو، ورودی های جدید الاستخدام، طرح استمرار و افزایش سهم الشرکه اعضا گزارشی را ارائه نمود.

غلامعلی اسماعیلی نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان استان گلستان نیز در این جلسه اظهار داشت: تلاش کردیم تا با معرفی ظرفیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان و فعال نمودن کارگروه‌های شهرستان‌ها ضریب نفوذ را در بین فرهنگیان شاغل و بازنشسته استان گلستان افزایش دهیم تا همکاران محترم از طریق این سرمایه‌گذاری و افزایش سپرده از پیش بینی های خوبی که در برنامه ششم توسعه در نظر گرفته شده است بهره مند شوند.اسماعیلی ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات موثری که توسط اعضای کارگروه ها صورت پذیرفته است شاهد افزایش ضریب نفوذ و مشارکت همکاران فرهنگی بوده ایم که جا دارد از زحمات مجمع نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مدیر کل محترم آموزش و پرورش گلستان در جهت پیگیری مطالبات همکاران استان در سطح ملی نیز قدردانی نمایم.