با حضور نماینده موسسه در استان کردستان، نشست توجیهی دانشجو معلمان پردیس شهیده بنت الهدی صدر سنندج به منظور آشنایی دانشجویان با خدمات و مزایای صندوق و نحوه عضویت در این موسسه برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان در این نشست که در پردیس شهیده بنت الهدی صدر سنندج برگزار شد حسین علیمحمدی نماینده شرکت فرایند نوین استحکام سازه وابسته به موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان کشور در استان،با اشاره به قداست شغل معلمی و توفیق خدمت در عرصه تعلیم و تربیت، این انتخاب را به دانشجو معلمان تبریک گفت و اظهار داشت: خروجی و محصول فعالیت معلمان، تربیت انسان است .

وی با بیان اینکه معلمان با عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان و سپرده گذاری در این موسسه می توانند در حین خدمت و زمان بازنشستگی از مزایای آن و سهم دولت بهره مند شوند، اظهار داشت: شما دانشجو معلمان از همین الان می توانید با عضویت در صندوق از سود این موسسه برخوردار شوید .

علیمحمدی به خدمات رفاهی و معیشتی صندوق نیز اشاره کرد و با بیان اینکه این موسسه در حوزه های مختلف به اعضای خود خدمت ارائه می کند، توزیع خودرو از طریق شرکت های لیزینگ، تسهیلات گردشگری، ارائه کارت اعتباری در آینده نزدیک و … را از جمله خدمات صندوق بر شمرد که اعضا می توانند از آن استفاده کنند .

وی با توصیه به دانشجو معلمان برای عضویت در صندوق از دوران تحصیل در دانشگاه فرهنگیان،گفت: عضویت در صندوق و انتخاب درصد میزان سهم الشرکه و واریز همان میزان از طریق دولت و سود سالانه موسسه مزایایی است که اعضا می توانند از آن برخوردار شوند .

وی با اشاره به میزان سهم الشرکه اعضا و پرداخت معادل همان میزان سهم دولت به موسسه، گفت: طبق قانون امکان انتخاب میزان واریزی عضو تا پنج درصد وجود دارد و فرهنگیان عضو می توانند با انتخاب سهم خود تا پنج درصد از همان میزان سهم دولت برخودار و به صورت سالانه از سود موسسه نیز بهره مند شوند .

حسین علیمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سطح کشور ۸۸ درصد فرهنگیان عضو صندوق هستند و در کردستان نیز ۷۲ درصد فرهنگیان عضو موسسه می باشند، گفت: عضویت در صندوق اختیاری است و با توجه به مزایای آن ، توصیه می شود با تکمیل فرم های عضویت و تحویل آن به محل خدمت خود و برقراری حق عضویت، از هم اکنون از مزایای آن برخوردار شوید.

وی درصد عضویت فرهنگیان کردستان در صندوق ذخیره را نسبت به میانگین کشوری پایین تر دانست و با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی و انجام اقدامات توجیهی در سطح استان برای تشریح مزایای عضویت فرهنگیان استان در صندوق ذخیره، هدف از برگزاری این نشست را تبیین این موضوع عنوان و تصریح کرد: عضویت در صندوق سرمایه گذاری مناسب و خوبی است و شما می توانید با این انتخاب علاوه بر برخورداری از تسهیلات ، بطور میانگین از سود ۱۷ درصد سالانه موسسه نیز منتفع شوید.

علیمحمدی هم چنین افزود: در صورت بازنشستگی افراد و تمایل برای قطع عضویت ، پاداش و میزان سهم هر فرد به همراه واریزی دولت و سود متعلقه به فاصله دو الی سه ماه به اعضا پرداخت می شود . نماینده شرکت فرآیند نوین استحکام سازه در استان از انجام نظر سنجی توسط این شرکت با هدف مشارکت اعضا در خصوص نحوه ارائه خدمات خبر داد و گفت: در این نظر سنجی که فرهنگیان کردستانی با سهم بالایی مشارکت کردند، اولویت های ارائه خدمات تعیین و با توجه به نتایج آن تسهیلاتی در طول خدمت در قالب اعطای کارت خرید اعتباری ارائه خواهد شد. وی افزود اجرای آزمایشی این طرح از استان خراسان رضوی آغاز و در ادامه به سایر استانها گسترش خواهد یافت .