گردهمایی نمایندگان استانی مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با حضور هیات مدیره شرکت فرآیند نوین و مهدی نیکدل مدیرعامل محترم مؤسسه، برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت فرآیند نوین استحکام سازه، در این نشست که به منظور هم افزایی، انتقال تجربیات و بررسی رویکردهای این شرکت برگزار گردید؛ مهدی نیکدل، مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن تشکر از اقدامات نمایندگان مؤسسه در سطح استانها، شرکت فرآیند نوین را پیشانی و آبروی مؤسسه دانست. نیکدل با اشاره به اینکه شرکت های خدماتی مؤسسه که خدمات آنها مرتبط با اعضا و معلمان است باید با نمایندگان استانی مؤسسه هماهنگ باشند، افزود: به همین منظور هیأت مدیره مؤسسه تصمیم به ساماندهی این شرکت ها در قالب یک هلدینگ خدماتی گرفته است. وی با بیان اینکه سرمایه گذاری مؤسسه در صنعت پتروشیمی و خرید سهام شرکت انرژی سپهر بسیار هدفمند و با رویکرد سودآوری برای اعضا صورت گرفته است، تصریح کرد: سود قابل تخصیص مؤسسه در سال ۹۶، دویست و هشتاد و چهار میلیارد تومان و در سال ۹۷، ششصد و بیست میلیارد تومان بوده است و با توجه به ورود پتروشیمی های خریداری شده به مدار تولید طی چهار سال پیش رو ، سود سالهای آتی مؤسسه، بسیار قابل توجه خواهد بود و به همین دلیل، تاکید ما بر ادامه عضویت بازنشستگان در مؤسسه و بهره مندی آنها از سود سرشار سالهای آینده است.

مدیرعامل شرکت فرآیند نوین نیز عنوان کرد: در سالی که گذشت، نمایندگان استانی تلاش بسیار زیادی در افزایش سهم الشرکه اعضا و ضریب نفوذ مؤسسه داشته اند و جا دارد در تاریخ شکل گیری صندوق، ثبت شود که نمایندگان استانی چه بنای مستحکمی را برای تضمین آینده صندوق قرار داده اند. ناصر قاسمی با اشاره به اینکه از بهمن ماه سال ۹۶ تا پایان اسفند سال گذشته میانگین واریزی اعضا از ۱/۱۲ درصد به ۱/۳۸ درصد افزایش یافته است افزود: هدف نهایی ما رسیدن به سقف ظرفیت قانونی بهره مندی از سهم دولت یعنی ۵ درصد حقوق و مزایا است. قاسمی با بیان اینکه علیرغم نامهربانی هایی که در گذشته نسبت به صندوق صورت گرفت، این افزایش بسیار معنادار است، گفت: اگر وجود یکایک نمایندگان استانی نبود این اتفاق میسر نمی شد. وی با ارائه عملکرد استانها بصورت مقایسه ای، به روند کلی افزایش سهم الشرکه به تفکیک استانها پرداخت و اذعان داشت در اردیبهشت ماه، این روند، افزایش بیشتری داشته و صعودی خواهد بود. قاسمی، همچنین به میانگین ضریب نفوذ استانها طی شش ماهه دوم سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: اخیراً فتوایی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان صادر شده است که با فعالیت های اقتصادی مؤسسه سازگار است و امیدواریم در استانهای اهل سنت نیز عضویت اعضاء، افزایش یابد. وی همچنین به معرفی نماینده جدید مؤسسه در استان اصفهان پرداخت و گفت: امیدواریم با وجود ایشان در استان اصفهان، شاهد توفیق مؤسسه و اعضاء باشیم.

داود نعیمی عضو هیات مدیره شرکت نیز به ارائه گزارش پیگیری های انجام شده در خصوص مطالبات سهم دولت پرداخت و افزود: تا روزهای پایانی سال گذشته به پیگیری قطعیت رای صادره از سوی دیوان عدالت اداری، ادامه دادیم و در تاریخ پنجم فروردین سال جاری، پرونده به شعبه ۲۶ تجدید نظر دیوان عدالت برای صدور رای قطعی ارجاع شد و منتظر صدور رأی نهایی هستیم. وی با بیان اینکه با سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش بطور مستمر ارتباط داریم و با همکاری و هماهنگی با مدیران حقوقی و مالی مؤسسه و اعضای کارگروه تامین منابع سهم دولت، پیگیر مطالبات سهم دولت اعضا در سالهای قانون برنامه پنجم توسعه هستیم، خاطرنشان کرد: با عنایت به جزء ۲ بند (و) تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۸، در صدد تسویه کامل مطالبات سال ۹۶ از طریق تهاتر بدهی های مؤسسه و شرکت های تابعه به بانکها هستیم و مقرر شده است از طریق مدیریت مالی مؤسسه اطلاعات لازم جهت درج در سامانه سناد وزارت اقتصاد و دارایی در اختیار ذیحسابی وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد. نعیمی عنوان کرد در ارتباط با مطالبات سال ۹۷ نیز امیدواریم با همراهی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به نتیجه مطلوب دست یابیم. وی همچنین به اقدامات انجام شده در خصوص تاسیس بانک فرهنگیان پرداخت و گفت: پس از دو بار بررسی در کمیسیون برنامه و بودجه و صحن علنی مجلس، با توجه به خصوصی بودن این بانک، مقرر شده است مجدداً بررسی تخصصی بیشتری صورت پذیرد.

فرهاد رنجبران، رئیس هیأت مدیره شرکت فرآیند نوین نیز با تاکید بر نقش این شرکت در افزایش سهم الشرکه اعضا ،افزود: افزایش منابع ورودی موسسه به معنی قدرت بیشتر صندوق برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های سودآور اقتصادی است که در نهایت سود بیشتری برای فرهنگیان عضو به همراه دارد. همچنین فتاح سلیمی معاون توسعه منابع و امور فرهنگیان شرکت با تاکید بر محورهای برنامه عملیاتی تدوین شده در ارتباط با اعضاء به بیان انتظارات شرکت از نمایندگان استانی پرداخت و به هدف گذاری شرکت تا سال ۱۴۰۰ در راستای اجرای این برنامه اشاره کرد.

گفتنی است در این نشست یک روزه، تمام نمایندگان مؤسسه در استانها ضمن ارائه گزارش وضعیت استان خود و اقدامات صورت گرفته، به بیان مشکلات و موانع پیش روی نمایندگی ها پرداختند.