معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان در جلسه کارگروه این استان افزایش حق عضویت صندوق ذخیره تا پنج درصد را باعث بهره مندی بیشتر فرهنگیان از سود مؤسسه دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان ، نظام مرادی در نشست هماهنگی کارگروه استانی صندوق ذخیره فرهنگیان استان با بیان اینکه افزایش حق عضویت تا پنج درصد اختیاری بوده و با تصمیم اعضا صورت می گیرد، اظهار داشت: فرهنگیان عضو صندوق با افزایش سهم الشرکه خود ، به طور کامل از سهم واریزی دولت بهره مند و سود سالانه بیشتری دریافت می کنند.

وی با اشاره به نامه ارسالی به واحد های اداری و آموزشی استان در خصوص افزایش حق عضویت اعضای صندوق تا پنج درصد با اعلام رضایت افراد ، گفت: این اقدام در حال حاضر در سطح اداره کل آموزش و پرورش اجرایی و در صورت تمایل برای سایر اعضا نیز اجرایی می شود. مرادی با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی در خصوص عملکرد و اقدامات صندوق و ضرورت تقویت و ارتقای اعتماد فرهنگیان، یکی از برنامه‌های کارگروه استان را حضور در جلسات، اجتماعات فرهنگیان و نشست های معلمان به منظور تشریح اقدامات صندوق عنوان کرد.

حسین علیمحمدی نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان در استان نیز گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کرد و از تشکیل جلسات توجیهی با حضور دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان به منظور اعلام خدمات صندوق خبرداد . وی مکاتبه با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به منظور پیگیری پرداخت سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان را یکی دیگر از اقدامات کارگروه استان عنوان کرد و گفت: متناظر کارگروه استانی، در شش شهرستان و منطقه استان نیز کارگروه صندوق ذخیره تشکیل شده است.

علیمحمدی تهیه و تدوین بروشور و مکاتبه با فرهنگیان غیر عضو برای دعوت به عضویت و افزایش سهم الشرکه را اقدام دیگر کارگروه استان اعلام کرد و گفت: هر گونه اقدام در این خصوص صرفاً با درخواست و رضایت متقاضیان صورت می گیرد.