معاون توسعه منابع و امور فرهنگیان شرکت فرایند نوین در گردهمایی مشترک معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی و مسئولین تعاون آموزش و پرورش مناطق ۱۶ گانه کردستان ،صدور رأی دیوان عدالت اداری در خصوص پرداخت مطالبات سالهای برنامه پنجم توسعه به نفع فرهنگیان عضو صندوق ذخیره را یک دستاورد مهم بر شمرد .

فتاح سلیمی در نشست مشترک معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی و مسئولین تعاون آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان که در تاریخ ۱۷ بهمن ماه در محل باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد با بیان اینکه از گذشته ۱.۱۲ درصد از حقوق فرهنگیان عضو ماهانه به صندوق ذخیره فرهنگیان واریز می شده از مسئولین خواست نسبت به اطلاع رسانی به اعضا برای افزایش سهم الشرکه خود تا پنج درصد و استفاده از مزایای آن اقدام کنند وی افزود : بر اساس تبصره ۶۳ قانون برنامه دوم توسعه، فرهنگیان عضو می توانند تا پنج درصد از حقوق ماهیانه خود را به صندوق واریز و دولت نیز معادل این مبلغ را به حساب اعضا نزد صندوق ذخیره فرهنگیان اختصاص می دهد و اعضای صندوق می توانند از مزایای آن بهره مند شوند . سلیمی اظهار داشت: فرهنگیانی که عضو صندوق نیستند هم از کمک دولت که به سایر کارکنان ارائه می شود محروم می شوند و هم از مزیت عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان بر خوردار نمی شوند و از آنجا که مبلغی که دولت برای سایر کارکنان پرداخت می کند یک مبلغ ثابت است ،کسر تا پنج درصد از حقوق برای فرهنگیان عضو صندوق ذخیره یک مزیت ویژه محسوب می شود.

معاون توسعه منابع و امور فرهنگیان شرکت فرآیند نوین استحکام سازه با اشاره به رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر الزام دولت برای پرداخت مطالبات فرهنگیان طی سال های ۹۳ تا ۹۵ ، این اقدام را دستاوردی برای اعضای صندوق عنوان کرد و افزود مبلغ ۶۳۴ میلیارد تومان از این محل به صندوق پرداخت خواهد شد.

وی به خرید شرکت پتروشیمی انرژی سپهر بانک صادرات ایران توسط صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره و با بیان اینکه سود آوری صندوق در سال های آینده چند برابر خواهد شد از مسئولین حاضر در این نشست خواست که به فرهنگیان به ویژه فرهنگیان در شرف بازنشستگی اطلاع رسانی شود عضویت خود را تداوم دهند تا از مزایا و سود صندوق که از این محل عاید می شود بهره مند شوند . سلیمی یکی دیگر از اقدامات صندوق را تشکیل کارگروه هایی در سطح کشور به منظور ارتباط بیشتر با اعضای صندوق ذکر کرد و افزود: این کارگروه در استان به ریاست معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی و در سطح شهرستان نیز متناظر کارگروه استانی با ترکیب تعیین شده تشکیل و فعالیت های خود را پیگیری می کند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شرکت فرآیند نوین استحکام سازه به عنوان متولی امور اعضای صندوق اقدام به نظر سنجی از اعضا کرده است، گفت : در این نظر سنجی که به صورت الکترونیکی انجام شد ۲۲ هزار نفر از فرهنگیان عضو صندوق شرکت کردند و نیازهای اعضای صندوق در حوزه های مختلف اولویت بندی و بر اساس آن اقدامات لازم برنامه ریزی و اجرایی می شود . سلیمی افزود: در همین راستا پروژه کارت اعتباری « کیپ کارت » در وهله اول در شهر مقدس مشهد به صورت پایلوت اجرا و در نهایت به سایر استانها گسترش خواهد یافت و در این طرح فرهنگیان عضو صندوق با برخورداری از این کارت می توانند خرید کرده و مجددا کارت آنان شارژ خواهد شد. فتاح سلیمی همچنین با اشاره به اینکه میانگین سود سالیانه صندوق ذخیره فرهنگیان ۱۷ درصد بوده است اظهار داشت با احتساب پرداخت سهم دولت، اعضای صندوق در واقع از سود ۱۱۷ درصدی برخوردار می شوند که اگر سهم الشرکه اعضا پنج درصد باشد دریافتی آنان نسبت به سایر اعضای صندوق که سهم الشرکه کمتری دارند بیشتر خواهد بود.سلیمی همچنین ورود برخی از شرکت های تابعه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به بورس را اقدامی در راستای شفاف سازی فعالیت های موسسه عنوان کرد.

در این نشست معاون توسعه منابع و امور فرهنگیان شرکت فرایند نوین به سوالات حاضرین در موضوعات مرتبط با فعالیت صندوق پاسخ داد و پیرامون اقدامات و عضویت و مشارکت فرهنگیان بحث و تبادل نظر شد .