فتاح سلیمی در نشست مشترک با اعضای کارگروههای مناطق استان اردبیل اطلاع رسانی به اعضای مؤسسه در راستای بهره مندی آنها از سهم ۵ درصدی دولت طبق ماده ۸۵ قانون برنامه ششم توسعه را از وظایف کارگروهها دانست. به گزارش روابط عمومی شرکت فرآیند نوین استحکام سازه سلیمی با اشاره به اینکه بهره مندی اعضای مؤسسه از سهم ۵ درصدی دولت در مقایسه با مبلغ ثابتی که در حساب پس انداز کارکنان دولت برای سایر کارمندان دولت کسر می شود یک فرصت ویژه است، نفع فرهنگیان عضو مؤسسه را در افزایش سهم الشرکه خود تا ۵ درصد حقوق و مزایا عنوان کرد. سلیمی تصریح کرد با توجه به مشی جدید مؤسسه و سرمایه گذاری های هدفمند آن در بخش پتروشیمی و انرژی های نو، سودآوری سال ۹۷ دو برابر سال مالی ۹۶ بوده و در سالهای پیش رو روند افزایش سود آوری مؤسسه صعودی خواهد بود. وی از اعضای کارگروهها خواست با اطلاع رسانی این مهم موجبات استمرار عضویت بازنشستگان در قالب بخشنامه ۸۰۰ را فراهم آورند تا از سود بالای سالهای آتی بهره مند گردند. وی افزود فرهنگیان غیر عضو نه تنها از سهم دولت مصرح در قانون برای اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان بی بهره هستند بلکه از حساب پس انداز سایر کارکنان دولت نیز بهره مند نیستند و اطلاع رسانی به آنها برای بهره مندی از حق قانونی شان ضرورت جدی دارد. فتاح سلیمی افزود شرکت فرآیند نوین استحکام سازه به عنوان متولی امور اعضای مؤسسه اقدام به نظرسنجی از اعضای مؤسسه و اولویت بندی نیازهای آنان نموده و به زودی با اجرای ارائه کارت اعتباری قابل شارژ به اعضا در استان پایلوت در جهت ارائه خدمات رفاهی به ایشان گام خواهد برداشت.

ناصری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز با اشاره به برخی جو سازی‌های ناروا نسبت به صندوق ذخیره فرهنگیان در سال‌های اخیر، خاطر نشان ساخت: صندوق ذخیره فرهنگیان امانتدار خوبی است و سرمایه فرهنگیان از هر گزندی مصون است. وی با اشاره به تدوین بسته های رفاهی توسط اداره کل آموزش و پرورش اردبیل برای فرهنگیان آن استان ، یکی از محورهای این بسته را سپرده گذاری فرهنگیان در صندوق ذخیره به عنوان مطمئن ترین نهاد اقتصادی عنوان کرد و افزود با توجه به وضع اقتصادی کشور این مؤسسه تاکنون بطور میانگین ۱۷ درصد سود برای اعضا پرداخت کرده است که این نشان از مدیریت خوب این صندوق دارد. وی با ابراز خرسندی از تصدی مهندس نیکدل در راس این مجموعه ابراز امیدواری کرد در سالهای آینده میزان سودآوری مؤسسه افزایش یابد. ناصری عنوان کرد ۹۱ درصد فرهنگیان این استان عضو مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان هستند که این رقم بیشتر از میانگین کشوری است. وی با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی و تابستانی حدود ۴۰۰ هزار نفر در مراکز اسکان استان اردبیل پذیرش شده اند، گفت: گردشگری یکی از محور‌های توسعه استان اردبیل است و می‌تواند ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان باشد.

در پایان این نشست از پنج منطقه هشت جین، اصلان دوز، قشلاق دشت، سرعین و لاهرود که ضریب نفوذ آنها بین ۹۷ تا ۱۰۰ درصد اعلام گردید تقدیر به عمل آمد.