محمدرضا توکلی: معاونین اداره کل آموزش پرورش و اعضای کارگروه استان با افزایش میزان سهم الشرکه خود به ۵ درصد حقوق و مزایا، خواستار افزایش واریزی حق عضویت فرهنگیان استان در صندوق ذخیره فرهنگیان به منظوره بهره مندی بیشتر از سهم دولت شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران ، نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان استان گفت:یکی از برنامه های مهم ، افزایش ضریب نفوذ اعضای صندوق است که در یک سال اخیر با حضور در جلسات کارگروه ادارات آموزش و پرورش ۲۲ شهرستان و منطقه آموزشی استان، با اقدامات انجام شده، پیگیری های لازم در این راستا صورت گرفت و حدود ۵۰۰ نفر به عضویت صندوق درآمدند. محمدرضا توکلی با اشاره به ظرفیت عظیم آموزش و پرورش در سرمایه گذاری های بخش اقتصادی و فرهنگی افزود: در جلسات متعددی که با دانشجو معلمان استان برگزار کردیم به تشریح عملکرد صندوق و مزیت سپرده گذاری در آن پرداختیم و خوشبختانه با استقبال خوبی که از آنها شاهد بودیم تا کنون تعداد زیادی از دانشجو معلمان نیز به عضویت صندوق درآمده اند.

توکلی ضمن قدردانی از مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در حمایت از صندوق ذخیره فرهنگیان استان، خاطرنشان کرد: در اداره کل برای ارتقای وضعیت صندوق، همدلی و اتفاق نظر وجود داشته و در کارگروه صندوق نیز تصمیمات قابل توجهی اتخاذ شده است. وی افزود: یکی از مصوبات تاثیرگذار، افزایش سهم الشرکه اعضا تا سقف ۵ درصد بوده که همه معاونین و اعضای کارگروه به صورت همزمان سهم الشرکه خود را به ۵ درصد حقوق و مزایای خود افزایش دادند و انتظار می رود در سال ۹۸، با استقبال خوبی از سوی سایر فرهنگیان استان روبه رو باشیم.

نماینده صندوق ذخیره استان یادآور شد: در حال حاضر ۳۲ هزار نفر از شاغلین در۳۳ منطقه آموزش و پرورش مازندران عضو مؤسسه هستند. توکلی در پایان خاطرنشان کرد: اعضای صندوق از مزایایی نظیر: لیزینگ خودرو و کالا ، بیمه شخص ثالث، گردشگری و همچنین از سود شرکت های تابعه به ویژه فعالیت های اقتصادی مؤسسه در صنعت پتروشیمی نیز برخوردار خواهند شد.