طی حکمی از سوی مهدی نیکدل مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، ناصر صباحی گُراغانی به عنوان نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان در استان کرمان منصوب شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، در روز چهارشنبه ۴ دی ماه ۹۸ با حضور احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان، امین‌الله سالاری نماینده فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان، ناصر قاسمی مدیرعامل شرکت فرآیند نوین صندوق ذخیره فرهنگیان و جمعی از اعضای شورای معاونان، مراسم تودیع احمد حسن‌زاده نماینده سابق صندوق ذخیره فرهنگیان در استان کرمان و معارفه ناصر صباحی گُراغانی در محل سالن شهید جعفری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان برگزار شد.

احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، افزایش سهم فرهنگیان برای عضویت در صندوق ذخیره را ضروری برشمرد و گفت: اطلاع‌رسانی به موقع و شفاف‌سازی مسائل مالی صندوق باید توسط مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان در اولویت قرار گیرد.وی با بیان اینکه باید همه تلاش کنیم از ظرفیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان در راستای منافع فرهنگیان به خوبی استفاده شود، خاطرنشان کرد: بخش مسکن صندوق ذخیره فرهنگیان، فرصتی است که می‌تواند برای فرهنگیان فاقد مسکن در راستای ساخت و ساز مسکن فرهنگیان قدم بردارد.

اسکندری نسب با بیان اینکه استان کرمان دارای ظرفیت‌های زیادی است و صندوق ذخیره فرهنگیان می‌تواند در این راستا قدم بردارد، بیان داشت: صندوق ذخیره فرهنگیان در استان کرمان می‌تواند از ظرفیت‌های بخش کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت استان برای سرمایه‌گذاری استفاده کند.وی استفاده از ظرفیت‌های صندوق در حوزه گردشگری و رفاهی و همچنین درمان و پزشکی برای فرهنگیان را لازم دانست و بر این امر تأکید کرد.

ناصر قاسمی مدیر عامل شرکت فرآیند نوین صندوق ذخیره فرهنگیان نیز با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان تنها فرصت اقتصادی برای فرهنگیان است، گفت: باید عضویت حداکثری فرهنگیان در صندوق جدی گرفته شود. وی شناخت کافی فرهنگیان از صندوق ذخیره را لازم دانست و افزود: میانگین سود صندوق در سال‌های گذشته ۱۷ درصد بوده است و در سال جاری بیش از هزار میلیارد تومان سود دهی داشته است.

قاسمی، سرمایه‌گذاری در پتروشیمی را سودده‌ترین حوزه برای سرمایه‌گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان در شرایط کنونی عنوان کرد و گفت: خرید ۵۱ درصد سهام هلدینگ انرژی سپهر از بانک صادرات، یکی از اقدامات بزرگ صندوق ذخیره فرهنگیان در دو سال اخیر بوده است.مدیرعامل شرکت فرآیند نوین با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر اعتماد فرهنگیان در سراسر کشور به صندوق ذخیره فرهنگیان برگشته و عضویت فرهنگیان در موسسه رشد داشته است، افزود: بیش از ۹۴ درصد فرهنگیان استان کرمان عضو صندوق هستند و باید تلاش کنیم سهم واریزی اعضا تا ۵ درصد افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در تلاشیم تا بتوانیم مستقیما فرهنگیان کشور در برخی شرکت‌های سودده سهام‌دار شوند، بیان داشت: برای شفاف‌سازی در امور صندوق، تعدادی از شرکت‌های وابسته به صندوق، بورسی شده‌اند و موسسه روند بسیار مثبتی را آغاز کرده است.