فتاح سلیمی : از زحمات مشفقانه آقای مجید حق نگهدار که بعنوان خط مقدم صندوق ذخیره در استان، از شرایط سخت فضاسازی ها علیه صندوق با موفقیت عبور کرده و در افزایش اعتماد فرهنگیان و افزایش سهم الشرکه از استانهای برتر کشور بودند تشکر می کنم و برای آقای محمدجواد خیرخواهی در سمت جدید و ادامه این مسیر آرزوی توفیق دارم.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرآیند نوین استحکام سازه، جلسه تکریم و معارفه نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان در استان فارس در تاریخ ۲۸ خرداد ماه سال جاری با حضور سلیمی معاون توسعه منابع و امور فرهنگیان شرکت فرآیند نوین ، نجفی مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس، مسعودی نماینده منتخب معلمان در هیات امنای مؤسسه ، اعضای کارگروه صندوق و سایر مسئولین آموزش و پرورش این استان برگزار شد.

فتاح سلیمی با اشاره به هجمه های مغرضانه در طی سه سال گذشته علیه صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: صندوق ذخیره فرهنگیان، شرکت های تابعه و بانک سرمایه سه مؤلفه مجزا هستند و عملکرد هر کدام از آنها می بایست بطور جداگانه مورد بررسی واقع شود. وی با بیان اینکه از ابتدا عده ای با اهداف سیاسی و با نیت از بین بردن اعتماد فرهنگیان و نقش مؤثر صندوق در تامین منافع آن ها، موضوع بانک سرمایه و صندوق را عمداً با یکدیگر ترکیب می کردند عنوان کرد: هم اکنون نیز این روند مخرب را با هدف حمله به صندوق ادامه می دهند که ساخت سریال های خانگی از این دست اقدامات است.

وی افزود: با همه هجمه های صورت گرفته تعداد اعضای انصرافی صندوق کمتر از یک درصد بوده و سهم الشرکه آنها حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است که این نشان از اعتماد فرهنگیان به صندوق ذخیره فرهنگیان دارد. سلیمی با تأکید بر اینکه هر فرهنگی که تاکنون به افتخار بازنشستگی نائل شده است مطالبات خود را به موقع دریافت کرده است افزود: این موضوع بیانگر آن است که سرمایه معلمان نزد صندوق محفوظ بوده و حقی از آنها مورد تضییع قرار نگرفته است. وی اظهار داشت: تنها در سالهایی از برنامه پنجم توسعه، تصویب پرداخت سهم دولت در قانون مورد غفلت واقع شد که امیدواریم با قطعیت رای دیوان عدالت اداری شاهد پرداخت این بخش از مطالبات به اعضای صندوق باشیم. سلیمی، نمایندگان استانی صندوق را در خط مقدم ابهام زدایی در مواجهه با هجمه ها و جلب اعتماد فرهنگیان دانست و ضمن تشکر از کارگروه صندوق در استان فارس و مدیرکل آموزش و پرورش این استان افزود: از زحمات مشفقانه آقای مجید حق نگهدار که بعنوان خط مقدم صندوق ذخیره در استان، از شرایط سخت فضاسازی ها علیه صندوق با موفقیت عبور کرده و در افزایش اعتماد فرهنگیان و افزایش سهم الشرکه از استانهای برتر کشور بودند تشکر می کنم و برای آقای محمدجواد خیرخواهی در سمت جدید و ادامه این مسیر آرزوی توفیق دارم.

نجفی، مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس نیز ضمن تقدیر از تلاشهای مجید حق نگهدار در دوران تصدی نمایندگی صندوق در استان، اظهار داشت: اهمیتی که آموزش و پرورش در جامعه به عنوان یک نهاد فراگیر اجتماعی دارد بر کسی پوشیده نیست و ما معتقدیم اگر آموزش و پرورش در یک کشور عملکرد خوب داشته باشد موجب آثار خیر و برکات قابل توجهی برای جامعه خواهد بود، بنابراین اگر زمینه هایی فراهم کنیم تا فرآیندهای آموزش و پرورش با سهولت، سرعت و دقت بیشتری انجام شود، می توانیم در افزایش سرمایه های اجتماعی و عملکرد مثبت این نهاد حرف قابل توجهی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این راستا ساختارهای خوبی در بدنه آموزش و پرورش ایجاد شده که این نهاد بزرگ بتواند کارکرد خوبی داشته باشد که یکی از آنها صندوق ذخیره فرهنگیان است که با هدف ایجاد رضایتمندی و انگیزه و رغبت بیشتر در بین معلمین و جامعه فرهنگیان شکل گرفته و روز به روز بر اهمیت جایگاه و نقش آن افزوده می شود. وی اعتماد فرهنگیان را پشتوانه و عامل مهمی در افزایش بهره وری صندوق دانست و گفت: میزان رضایتمندی معلین از صندوق می تواند به بهبود امور در آموزش و پرورش کمک شایان و قابل توجهی کند.

نجفی افزود: علیرغم همه فضاسازی هایی که در سالهای گذشته برای کم رنگ کردن نقش صندوق ذخیره فرهنگیان در بدنه آموزش و پرورش انجام شد اما امروزه با تلاشهایی که صورت گرفت و مدیریت جدید و اقدامات اعتمادساز، صندوق در مسیر رشد و تعالی قرار گرفته است که یک نمونه از این اقدامات خوب، انتخاب نمایندگانی از معلمان در جایگاه هیات امنای صندوق است و انتخاب آقای مسعودی از استان فارس در این جایگاه، افتخاری برای استان است.

نجفی عنوان کرد: هدفی که با جدیت به دنبال آن هستیم، افزایش سهم الشرکه و ضریب نفوذ اعضا است که می تواند آثار خوبی در آینده زندگی فرهنگیان داشته باشد. وی گفت: علیرغم اینکه می دانم صندوق ذخیره فرهنگیان یک بنگاه اقتصادی و محلی برای سودآوری است و نه مسائل رفاهی، با این وجود همکاران عزیز فرهنگی از صندوق ذخیره فرهنگیان انتظار ارائه خدمات رفاهی دارند که امیدواریم مورد توجه واقع شود. نجفی، استان فارس را دارای پتانسیل های خوبی برای سرمایه گذاری صندوق در حوزه های گردشگری، صنعت، خدمات و … دانست و گفت: فرهنگیان استان انتظار دارند بحث اجرای پروژه مسکونی در زمین تملک شده برای صندوق در شهرک صدرا تعیین تکلیف شود. وی با اشاره به اینکه آقای خیرخواهی از نیروهای خوشنام اجرایی بوده و شناخت خوبی از آموزش و پرورش و صندوق ذخیره فرهنگیان دارد، ضمن تقدیر از زحمات آقای حق نگهدار افزود: انتظار داریم نماینده جدید مؤسسه در استان با پشتکار و جدیت و هماهنگی با آموزش و پرورش و صندوق ذخیره کشور، بتوانند قدم های مؤثری جهت پیشبرد اهداف صندوق بردارند.

مجید حق نگهدار نیز با اشاره به اقدامات انجام شده در استان، افزود: در دی ماه سال ۹۵ به پیشنهاد آقای آذری به عنوان نماینده صندوق در استان فارس معرفی و با حمایت همه جانبه مسئولین اداره کل آموزش و پرورش فعالیت خود را شروع کردم که با توجه به هجمه های ناجوانمردانه ای که علیه صندوق جریان داشت، خوشبختانه فرهنگیان فهیم استان تحت تأثیر جو ایجاد شده قرار نگرفته و در طول ۲/۵ سال گذشته میانگین ضریب نفوذ استان از میانگین کشوری بیشتر بوده و روند افزایش حق عضویت اعضای استان هر ماه روند صعودی داشته است به نحوی که واریزی ماهانه اعضا از چهارده میلیارد ريال به بیست و پنج میلیارد و هفتصد و شصت میلیون ريال رسیده و استان فارس در بین استانهای کشور جزو استانهای پییشتاز است. وی همچنین به نقش نمایندگی صندوق در استان در خصوص فعال کردن پروژه ۴۵۳ واحدی کوئین زهرا اشاره و برای آقای محمد جواد خیرخواهی آرزوی توفیق کرد.

محمد جواد خیرخواهی نماینده جدید صندوق در استان فارس نیز با اشاره به انگیزه و نیت خیری که در تأسیس صندوق ذخیره فرهنگیان در سال ۷۴ در جهت ارتقاء منزلت فرهنگیان بوده است اظهار داشت: مجموعه مدیریتی جدید صندوق افرادی پاکدست، خوش فکر و توانمند هستند و شاید گستردگی هجمه ها به این مجموعه به دلیل همین پاکدستی و اقتداری است که از منافع فرهنگیان با جدیت دفاع می کنند و انگیزه من برای پذیرفتن این مسئولیت همین موضوع بوده است. وی عنوان کرد: امیدوارم بتوانم با نگاه مثبت و حمایت و همکاری که با اداره کل آموزش و پرورش استان وجود دارد در جهت افزایش اعتماد فرهنگیان و ارتقاء وضعیت موجود قدم بردارم.