سید جواد حسینی : صندوق ذخیره فرهنگیان به آرامش رسیده است و سود آن در سال ۱۴۰۲ به بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرآیند نوین استحکام سازه، در روز پنجشنبه ۱۷ مردادماه سال جاری، مراسم افتتاح تالار پذیرایی فرهنگ و رستوران سنتی سیاه چادر اردوگاه فرهنگی، تربیتی آیت اله کمالوند خرم آباد، با حضور سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهدی نیکدل مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، اعضای هیات امنای مؤسسه، اعضای هیات مدیره شرکت فرآیند نوین استحکام سازه ، مدیران آموزش و پرورش استان لرستان و سایر مسئولین استان برگزار شد.

سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش یک ظرفیت بالقوه اقتصادی و یک سرمایه عظیم اجتماعی است افزود: باید لایه های طبقه بندی شده متصلب شکل گرفته از ستاد تا صف در این وزارتخانه اصلاح شود و با کاهش بروکراسی اداری سطح تصمیم گیری ها به راهبران آموزشی گسترش پیدا کند. وی با اشاره به اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان در حال حاضر به آرامش رسیده است و روند مثبتی در پیش دارد افزود: سود صندوق در سال ۱۴۰۲ به بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید. حسینی با تاکید براینکه تمام سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان متعلق به معلمان است،گفت: ارزش افزوده دارایی های مؤسسه باید محاسبه شود و معلمان از سهام پتروشیمی ها نیز بهره مند شوند.

مهدی نیکدل، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان نیز با تاکید بر عضویت حداکثری معلمان و ادامه عضویت بازنشستگان در صندوق گفت: با توجه به تصمیم مؤسسه بر واگذاری سهام و مسکن به اعضا، چنانچه معلمان، عضو صندوق نباشند از این فرصت بی بهره خواهند ماند.وی افزود: بر اساس قانون، صندوق ذخیره فرهنگیان برای بعد از بازنشستگی است و از ابتدای تاسیس آن تاکنون توجه چندانی به خدمات حین خدمت نشده که در حال حاضر این موضوع در برنامه کاری صندوق قرار گرفته است.

فرهاد رنجبران، رئیس هیأت مدیره شرکت فرآیند نوین استحکام سازه نیز با اشاره به فعالیت های این شرکت در راستای پیگیری امور مرتبط با اعضای صندوق، افزود: با اقدامات بسیار خوبی که توسط این شرکت انجام شده موفق شدیم رای بدوی دیوان عدالت اداری در خصوص مطالبات سهم دولت به میزان ۶۳۴ میلیارد تومان را اخذ کنیم و اکنون در حال تهاتر بدهی های مؤسسه و شرکت های تابعه به بانک ها با بدهی بانکها به بانک مرکزی در راستای مطالبات اعضا از دولت هستیم. وی احداث تالار پذیرائی فرهنگ خرم آباد توسط این شرکت را نتیجه همکاری و استقبال آموزش و پرورش و مسئولین مربوطه از سرمایه گذاری بخش خصوصی دانست و گفت: در صورت تداوم این همکاری ها می توان خدمات بیشتری در این زمینه ارائه کرد. رنجبران در این مراسم که مدیران مدارس نیز حضور داشتند، افزود: افزایش سهم الشرکه اعضا و عضویت حداکثری آنها در صندوق باعث می شود علاوه بر افزایش بهره مندی آنها از سود فعالیت های اقتصادی و سهم دولت، صندوق را به افزایش این نوع سرمایه گذاری ها ترغیب کند.

در پایان این مراسم به مناسبت روز خبرنگار با حضور حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش و نیکدل مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، از خبرنگاران برگزیده تجلیل شد.گفتنی است تالار پذیرائی فرهنگ با مساحت ۱۵۰۰ متر مربع و ظرفیت ۱۰۰۰ نفری و رستوران سنتی سیاه چادر در مجموعه تربیتی، فرهنگی کمالوند خرم آباد با سرمایه گذاری شرکت فرآیند نوین استحکام سازه در راستای ارائه خدمات حین خدمت به فرهنگیان استان لرستان و مردم شریف این استان احداث شده است.