اسکندری نسب با بیان اینکه همکاران فرهنگی می‌توانند با عضویت در این موسسه، سرمایه‌گذاری کرده و در حین خدمت و زمان بازنشستگی از مزایای آن و سهم دولت بهره‌مند شوند، افزود: دانشجو معلمان نیز می‌توانند با عضویت در صندوق از سود این موسسه برخوردار شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب صبح امروز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۹۸ در کارگروه استانی جذب، نگهداشت و ارتقای رضایت مندی اعضا با اشاره به قداست شغل معلمی و توفیق خدمت در عرصه تعلیم و تربیت برای همه فرهنگیان، اظهار داشت: خروجی و محصول فعالیت معلمان، تربیت انسان است‌.

وی با بیان اینکه همکاران فرهنگی می‌توانند با عضویت در این موسسه، سرمایه‌گذاری کرده و در حین خدمت و زمان بازنشستگی از مزایای آن و سهم دولت بهره‌مند شوند، افزود: دانشجو معلمان نیز می‌توانند با عضویت در صندوق از سود این موسسه برخوردار شوند. اسکندری نسب به خدمات رفاهی و معیشتی صندوق نیز اشاره کرد و با بیان اینکه این موسسه در حوزه‌های مختلف به اعضای خود خدمت ارائه می‌کند، توزیع خودرو از طریق شرکت‌های لیزینگ، گردشگری، ارائه کارت اعتباری در آینده نزدیک و … را از جمله خدمات صندوق برشمرد که اعضا می‌توانند از آن استفاده کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، تصریح کرد: عضویت در صندوق و انتخاب درصد میزان سهم الشرکه و واریز همان میزان از طریق دولت و سود سالانه موسسه مزایایی است که اعضا می‌توانند از آن برخوردار شوند.احمد اسکندری نسب، گفت: این موسسه مالک هلدینگ‌های متنوع اقتصادی است که در حوزه‌های انرژی و پتروشیمی، خدمات مالی، صنایع تولیدی، املاک و مستغلات، لیزینگ، گردشگری، صنایع آموزشی و IT فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به میزان سهم‌الشرکه اعضا و پرداخت معادل همان میزان سهم دولت به موسسه، گفت: تا سال گذشته این میزان ۱٫۱۲ درصد بود و از سال گذشته با صدور بخشنامه امکان افزایش آن تا ۵ درصد حقوق و مزایا وجود دارد و فرهنگیان عضو می‌توانند با انتخاب سهم خود تا پنج درصد از همان میزان سهم دولت برخوردار و به صورت سالانه از سود موسسه نیز بهره‌مند شوند‌.

احمد حسن زاده نماینده موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در استان کرمان نیز با اشاره به اینکه ۸۵ درصد فرهنگیان کرمانی عضو موسسه هستند، گفت: عضویت در صندوق اختیاری است و با توجه به مزایای آن، توصیه می‌شود با تکمیل فرم‌های عضویت و تحویل آن به محل خدمت خود و برقراری حق عضویت، از هم‌اکنون از مزایای آن برخوردار شوند.

وی درصد عضویت فرهنگیان کرمانی در صندوق ذخیره را نسبت به میانگین کشوری مناسب دانست و با تاکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی و انجام اقدامات توجیهی در سطح استان برای تشریح مزایای عضویت فرهنگیان استان در صندوق ذخیره، هدف از برگزاری جلسات این کارگروه را تبیین این موضوع عنوان و تصریح کرد: عضویت در صندوق، سرمایه‌گذاری مناسب و خوبی است و در صورت بازنشستگی افراد، میزان پرداختی هر فرد به همراه واریزی دولت و سود متعلقه به فاصله دو الی سه ماه به عضو پرداخت می‌شود.