ناصر قاسمی مدیرعامل شرکت فرآیند نوین استحکام سازه در جلسه کارگروه اداره کل شهر تهران گفت با توجه به تجربیات ، سابقه و شناختی که سالها در آموزش و پرورش بدست آورده ایم، از اولین روزهای حضور در صندوق سعی ما بر این بود تا بتوانیم حلقه وصلی بین صندوق و بدنه آموزش و پرورش ایجاد کنیم و با تلاشهای زیادی که صورت گرفت در اولین گام، اقدام به تأسیس نمایندگی های استانی و پس از آن تشکیل کارگروه ها در سطح استانها و مناطق نمودیم. وی افزود: در انتخاب نمایندگان مؤسسه در استانها از افراد خوش نام و با معرفی و پیشنهاد مدیران کل آموزش و پرورش استفاده کردیم و اعضای کارگروههای استانی مؤسسه نیز از مؤثرترین افراد در آموزش و پرورش هر استان ، با ریاست معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی و دبیری نماینده مؤسسه انتخاب شده اند.

قاسمی کارگروههای استانی را عالی ترین مرجع در معرفی صندوق به اعضا و حلقه وصل صندوق و فرهنگیان دانست. وی با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان تنها نهادی است که برای فرهنگیان در سطح کشور به فعالیت اقتصادی می پردازد، افزود: کارگروههای استانی باید با اطلاع رسانی به فرهنگیان، ضمن اعتمادسازی، آنها را از حق مسلم و قانونی خود؛ یعنی امکان بهره مندی تا ۵ درصد حقوق و مزایایشان از سوی دولت مطلع نمایند.

وی خاطر نشان کرد تنها علت کسر از حقوق به میزان ۱/۱۲ درصد ، عدم آگاهی فرهنگیان از این حق قانونی بوده است و کارگروهها در قبال اطلاع رسانی به اعضا در این خصوص مسئولیت ویژه دارند. قاسمی اضافه کرد: تا کنون بیش از صد هزار نفر از اعضا در سطح کشور سهم الشرکه خود را افزایش داده اند که با توجه به افزایش چشمگیر سودآوری مؤسسه در سالهای پیش رو و سرمایه گذاری هدفمند مؤسسه در صنعت پتروشیمی، طبیعتاً دریافتی آنها به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. قاسمی با بیان اینکه در قانون، ارائه خدمت مؤسسه به اعضا مربوط به زمان بازنشستگی ، بازخریدی و ازکارافتادگی می باشد افزود: با این وجود با توجه به انتظار اعضا به دریافت خدمات رفاهی حین خدمت، مؤسسه تصمیم به ساماندهی شرکتهای خدماتی خود در قالب یک هولدینگ خدماتی گرفته است. وی افزود: در این راستا نیازهای اعضای مؤسسه در قالب یک نظرسنجی علمی گسترده احصا و طبقه بندی شده و اعطای خدمات کارت اعتباری به اعضا در دستور کار است.

داود نعیمی عضو هیات مدیره شرکت فرآیند نوین نیز با ابراز امیدواری نسبت به تشکیل کارگروههای مؤسسه در سطح مناطق آموزشی تهران از اعضای کارگروه شهر تهران خواست اطلاع رسانی به فرهنگیان را در سطح مدارس گسترش داده و جلسات کارگروههای مناطق را در مدارس و با حضور مدیران مدارس برگزار کنند. وی با بیان این سوال که چرا وقتی فرهنگیان می توانند به میزان ۵ درصد حقوق خود از دولت دریافتی داشته باشند از یک پنجم این ظرفیت باید بهره مند شوند، اطلاع رسانی به اعضا را دینی بر زمه کارگروهها دانست.

سلیمی معاون توسعه منابع و امور فرهنگیان شرکت فرایند نوین نیز از اعضای کارگروه خواست به فرهنگیان عضو مؤسسه اطمینان بدهند که ریالی از حقوق آنها در مؤسسه ضایع نشده و دریافت به موقع سهم الشرکه اعضا در زمان بازنشستگی شاهد این مدعاست. وی افزود فرهنگیانی که عضو صندوق نیستند علاوه بر محرومیت از سهم دولت که به اعضای صندوق تعلق می گیرد از مزایای صندوق پس انداز سایر کارکنان دولت هم بی بهره اند و بیشترین زیان متوجه این عزیزان است که این موضوع نشان دهنده اهمیت اطلاع رسانی به فرهنگیان در این حوزه است.

فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران نیز ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه عنوان کرد آموزش و پرورش شهر تهران همواره مدافع نقش صندوق در تامین اقتصادی فرهنگیان بوده است و امیدواریم با تشکیل کارگروهها در سطح مناطق در روند افزایش سهم الشرکه اعضا و اطلاع رسانی به فرهنگیان درخصوص ظرفیت موجود در قانون به جایگاه مطلوبی دست یابیم. فولاوند افزود: خوشبختانه با حضور مهندس نیکدل در راس مدیریت صندوق و احیاء مطالبات سهم دولت در سالهای برنامه پنجم، فرهنگیان بیش از پیش از روند صحیح مدیریتی حاکم بر صندوق مطلع شدند و امیدواریم بتوانیم صندوق را بیشتر به فرهنگیان معرفی کنیم.