در این دیدار که با حضورقاسمی مدیرعامل شرکت فرآیند نوین، سلیمی معاون توسعه منابع و امورفرهنگیان شرکت، طباطبائی مدیرعامل شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی زاگرس، نورانی نژاد مدیر روابط عمومی مؤسسه، حق نگهدار نماینده صندوق در استان فارس و آقایان آذری مدیرکل سابق و نجفی مدیرکل فعلی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس برگزار شد در خصوص مسائل مرتبط با صندوق در این استان بحث و تبادل نظر شد.

در ابتدای این دیدار حق نگهدار نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان در استان فارس به ارائه گزارشی از وضعیت مؤسسه در این استان پرداخت. وی ضمن اشاره به اینکه بیش از ۵۰ هزار نفر از فرهنگیان این استان عضو صندوق می باشند و صندوق در استان فارس رتبه دوم کشور را دارد افزود ضریب نفوذ استان ۲ درصد بیشتر از میانگین کشوری است و هم اکنون میزان حق عضویت فرهنگیان استان ماهانه قریب به ۲ میلیارد تومان می باشد. حق نگهدار ضمن ابراز خرسندی از ثبت شرکت هواپیمایی اروان در شیراز و نیز خدمات شرکت مسافرتی زاگرس در این استان؛ سرعت بخشیدن به اجرای پروژه مسکونی ۴۵۳ واحدی کوی زهرای شیراز و پرداخت به موقع سهم الشرکه اعضای بازنشسته استان را از انتظارات فرهنگیان دانست و عنوان کرد اعضای صندوق در استان فارس بطور کلی خواهان ارائه خدمات ملموس از سوی این مؤسسه می باشند.

دراین دیدار، آذری مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان نیز با اشاره به اینکه بنگاه اقتصادی یعنی ثبات، عنوان کرد از زمان تصدی مهندس نیکدل در رأس مدیریت این مؤسسه، ثبات و آرامش خوبی فراهم آمده و صندوق در مسیر شفافیت و افزایش رضایتمندی اعضا قرار گرفته است که امیدواریم این روند با قدرت ادامه یابد. وی همچنین افزود استان فارس از هر نظر دارای ظرفیت های سرمایه گذاری می باشد و در بخش مسکن، گردشگری و خدمات رفاهی از پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری مؤسسه برخوردار است. آذری همچنین خواستار سرمایه گذاری صندوق در حوزه حل مشکل درمان فرهنگیان شد و سرمایه گذاری در این بخش را حائز اهمیت دانست.

در ادامه ناصر قاسمی مدیرعامل شرکت فرآیند نوین ضمن تأیید فرصت های سرمایه گذاری در این استان و اشاره به ثبت شرکت هواپیمایی اروان در شیراز افزود از زمان حضور مهندس نیکدل در رأس مدیریت صندوق، سرمایه گذاری های این مؤسسه هدفمند شده است و خریداری ۵۱ درصد سهام شرکت انرژی سپهر بانک صادرات توسط صندوق را در این راستا ارزیابی کرد. قاسمی ضمن تأکید بر خصوصی بودن صندوق ذخیره فرهنگیان و رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر خصوصی بودن صندوق به پیگیری مطالبات سهم دولت توسط شرکت فرآیند نوین اشاره نمود و نسبت به اختصاص سهم دولت در بودجه ۹۸ و مطالبات سالهای گذشته صندوق ابراز امیدواری نمود. وی همچنین در زمینه برنامه های در دست اقدام جهت ارائه خدمات ملموس به اعضای مؤسسه به تصمیم شرکت فرآیند نوین در خصوص اجرای پروژه کارت اعتباری کیپ کارت اشاره نمود. قاسمی افزود کارگروههای استانی در ادارات کل آموزش و پرورش شکل گرفته است تا بتوانیم ارتباط مؤثرتری با معلمان و اعضای صندوق برقرار کنیم.

فتاح سلیمی معاون توسعه منابع و امور فرهنگیان شرکت فرآیند نوین نیز با اشاره به پروژه کیپ کارت، این پروژه را مبنی بر یک نظرسنجی علمی از حدود ۲۲ هزار نفر از اعضای صندوق با طبقه بندی های مختلف دانست و به شناسایی اولویت های نیاز اعضای مؤسسه اشاره کرد.

طباطبائی مدیرعامل شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی زاگرس نیز با اشاره به انتظار مهندس نیکدل مبنی بر ارائه خدمات رفاهی مطلوب و ارزان به فرهنگیان به اختصاص وام با کارمزد ۲ درصد جهت اعزام فرهنگیان عضو صندوق به عتبات عالیات و نیز برگزاری تورهای داخلی و خارجی برای فرهنگیان بصورت ۳۰ درصد نقد و ۷۰ درصد اقساط اذعان نمود و خواستار همکاری آموزش و پرورش استان فارس جهت مسافرت فرهنگیان با تورهای این شرکت شد.

در پایان دکتر نجفی مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس ضمن تشکر از مدیران مؤسسه به افزایش سهم الشرکه اعضای استان تا ۵ درصد تأکید کرد.