مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان : ضروری است از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی و صنعت گردشگری در رونق صندوق ذخیره فرهنگیان گیلان استفاده شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش استان گیلان، دکتر نادر جهان آرای با اشاره به عضویت ۸۵ درصدی فرهنگیان استان در صندوق ذخیره اظهار داشت: ۲۱ هزار و ۷۳۰ نفر از نیروهای رسمی و قراردادی آموزش و پرورش استان عضو این صندوق هستند که این مهم با تلاش و پیگیری های تحسین برانگیز نماینده این صندوق در استان و جلب همکاری سایر اعضای کارگروه استانی صورت گرفته است.

وی افزود: گیلانیان همواره از تغییرات مثبت استقبال می کنند ، میانگین عضویت همکاران در صندوق ذخیره از دیگر استانها بیشتر است. وی بزرگترین سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان را اعتماد اعضایش دانست و خاطرنشان کرد: اعتماد فرهنگیان سرمایه گرانبهایی است که نباید آسان از دست برود. دست اندرکاران صندوق نیز شایسته است نسبت به هم افزایی و استفاده از ظرفیت های مختلف در استان گیلان از جمله منطقه آزاد انزلی و صنعت گردشگری برنامه ریزی و نگاه ویژه ای داشته باشند.

فتاح سلیمی معاون شرکت فرآیند نوین استحکام سازه نیز در جلسه کارگروه صندوق ذخیره فرهنگیان استان با اشاره به توانمندی های صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون همکاران بازنشسته برابر پرداخت عضویت خود، سهم دولت و سود فعالیتهای اقتصادی را در کمتر از دو ماه دریافت کرده اند. وی با تأکید بر تصریح برنامه ششم توسعه کشور در واریز تا سقف ۵ درصد ماهیانه حقوق فرهنگیان به صندوق گفت: علاوه بر تأسیس هلدینگ خدماتی، واگذاری سهام و راه‌اندازی کارت اعتباری برای اعضا از دیگر برنامه های صندوق است.وی با اشاره به افزایش ۲ برابری سود صندوق در سال ۹۷ نسبت به ۹۶ خاطرنشان کرد: با توجه به برآوردها امسال سود صندوق ذخیره به بیش از یک هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

«حسین زاده» معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این جلسه گفت: سهم الشرکه اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان در بیشتر استانها سه درصد حقوق است که باید تلاش کنیم با شیوه های اقناعی این رقم در گیلان به ۳ و حتی به ۵ درصد برسد. علی حسین زاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تفاهم‌نامه جدید بین وزارت آموزش و پرورش و مسکن و شهرسازی در ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان خاطرنشان کرد: مدیران تعاون نسبت به اطلاع رسانی همکارانی که خانه دار نیستند اقدام کنند و ضروری است از ظرفیت های صندوق ذخیره در اجرای این طرح بزرگ استفاده شود.

رضایتی نماینده صندوق ذخیره در استان نیز در این نشست با اشاره به بازنشسته شدن قریب به ۵ هزار نفر در ۴ سال اخیر اظهار داشت: در این مدت مبلغ ۴۸ میلیارد و ۴۷۹ میلیون تومان به اعضای صندوق ذخیره پرداخت شده است. وی افزود: ۲۱ هزار و ۷۳۰ نفر در گیلان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند که واریزی اعضا در ماه آبان بیش ده میلیارد ريال بوده است.