مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان یک امکان و فرصت هست که در اختیار فرهنگیان قرار گرفته و باید با آگاه سازی همکاران فرهنگی، زمینه استفاده همه آنها از این فرصت را فراهم کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، علی عسکر نجفی در جلسه کارگروه استانی جذب و نگه داشت اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان با اعلام این مطلب افزود: هرقدر بنیه مالی صندوق ذخیره فرهنگیان قوی تر باشد طبیعتاً قدرت فعالیت های اقتصادی این صندوق نیز قوی تر خواهد شد و در نهایت این همکاران فرهنگی هستند که به عنوان سرمایه گذاران این صندوق منتفع خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۵ درصد فرهنگیان فارس عضو صندوق ذخیره هستند گفت: ۱۵درصد باقیمانده در واقع خود را از کمک دولت محروم کرده اند که باید تلاش شود تا این همکاران نیز منتفع گردند.مدیرکل آموزش وپرورش فارس با اشاره به اینکه درسالهای اخیر براساس اتفاقاتی که در بانک سرمایه افتاد در اعتماد فرهنگیان به صندوق به عنوان یکی از سهامداران این بانک نیز خدشه وارد شد گفت: براساس گزارش های مکرر مسئولین صندوق و حتی سایر نهادهای نظارتی هیچ مشکلی به صندوق وارد نیست و باید زمینه بازگشت این اعتماد را فراهم کرد.

نجفی گفت: در حال‎حاضر با توجه به مصوبه ای که وجود دارد اعضا میتوانند میزان سهم الشرکه خود را تا ۵ درصد افزایش دهد که این کار باعث خواهد شد براساس تعهدی که دولت نسبت به صندوق دارد میزان کمک دولت نیز افزایش یابد که درنهایت به سود فرهنگیان است.

مدیرکل آموزش وپرورش فارس گفت: در همین راستا شخصاً سهم الشرکه خود را برای افزایش اعتماد همکاران فرهنگی به صندوق ذخیره افزایش خواهم داد. نجفی با اشاره به اینکه طبیعی است که مسئولین صندوق بر اساس رسالتی که دارند باید به دنبال طرح های سودآور اقتصادی برای افزایش سرمایه و سود اعضا باشند اما ازمسئولین صندوق ذخیره نیز درخواست می شود تا درقالب طرح های مختلف، مسایل رفاهی و معیشتی اعضا که همگی از فرهنگیان هستند را نیز در کنار سرمایه گذاری هایی که صندوق در حال فعالیت برای آنها هست مورد توجه قرار دهند.

نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان در فارس نیز در این جلسه گفت: متاسفانه برخی بدون اطلاع و آگاهی نسبت به تخریب صندوق اقدام می کنند که در نهایت منجر به صدمه به سود و سرمایه فرهنگیان عضو صندوق خواهد شد. محمد جواد خیرخواهی جذب اعضای جدید ونگهداشت اعضای فعلی و همچنین استمرار عضویت بازنشستگان را از اهم برنامه های صندوق در استان عنوان کرد وافزود: با ایجاد اقدامات انگیزشی و همچنین معرفی خدمات صندوق و تلاش برای جذب منابع صندوق دراستان برای سرمایه گذاری این امور حاصل می شود. وی از اعضای کارگروه خواست در قالب آگاه سازی و ایجاد اعتماد نسبت به رفع شبهاتی که ایجاد می شود اقدام کنند.

نماینده منتخب فرهنگیان کشور در هیات امنای صندوق نیز که در این جلسه حضور داشت گزارشی از وضعیت فعلی صندوق ذخیره ارائه کرد. بنا به گفته محسن مسعودی ، صندوق ذخیره دارای شرکتها و هولدینگ های اقتصادی مختلفی هست که در آینده نزدیک خبرهای خوبی از فعالیت این صندوق به اطلاع اعضا خواهد رسید.