محمد صیدلو: در راستای اطلاع رسانی به معلمان آمادگی هرگونه همکاری با صندوق ذخیره فرهنگیان را داریم.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرآیند نوین استحکام سازه ، ناصر قاسمی در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران گفت: زمانی در آموزش و پرورش پتانسیل های اقتصادی نظیر اختصاص ۲ درصد عوارض کارخانه ها وجود داشت و ارائه خدمات در راستای تأمین معیشت فرهنگیان سهل تر بود که در حال حاضر چنین درآمدهایی وجود ندارد اما سرمایه گذاری در صندوق ذخیره فرهنگیان، همچنان امکانی است که می تواند محل مناسبی برای تامین آتیه فرهنگیان باشد.

وی با بیان اینکه در گذشته ارتباط و شناخت خوبی از صندوق ذخیره فرهنگیان در میان معلمان وجود نداشت، افزود: ما به عنوان افرادی که سوابق طولانی در آموزش و پرورش را سپری کرده ایم با شناخت کافی از این خلاء ارتباطی بر آن شدیم تا با ایجاد ساز و کاری مشخص این ارتباط و شناخت را تقویت کنیم و در این راستا اقدام به تشکیل کارگروه های استانی صندوق کردیم.

قاسمی ضمن ارائه گزارش پیگیری های انجام شده در خصوص احیای مطالبات سهم دولت در قانون برنامه پنجم توسعه و توفیقات بدست آمده در این زمینه اظهار داشت: با توجه به اینکه ماهیت تأسیس صندوق، کمک به معیشت فرهنگیان در دوران بازنشستگی است با این وجود یکی از اهدافی که بر اساس انتظار فرهنگیان و نگرش موجود در آموزش و پرورش، در صندوق ذخیره فرهنگیان دنبال کردیم، رایزنی برای تغییر اساسنامه صندوق در راستای ارائه حتی الامکان خدمات رفاهی حین خدمت بوده است.

وی به رویکرد شرکت فرآیند نوین استحکام سازه در راستای افزایش شناخت بدنه آموزش و پرورش از واقعیات صندوق و اجرایی شدن تمام ظرفیت قانونی ماده ۸۵ برنامه ششم توسعه یعنی بهره مندی از سهم دولت به میزان ۵ درصد حقوق و مزایا اشاره کرد و گفت: با پیگیری هایی که انجام دادیم پس از ۲۳ سال این امکان فراهم شده است تا فرهنگیان از سهم دولت بیشتری برخوردار شوند. قاسمی با بیان اینکه اطلاع رسانی در این خصوص اصلی ترین وظیفه کارگروههای استانی است و معاونین پشتیبانی ادارات کل آموزش و پرورش، رئیس کارگروه های مذکور هستند تأکید کرد: در این زمینه به حمایت جدی مدیران کل آموزش و پرورش نیاز داریم و امیدواریم با حضور آقای صیدلو در این جایگاه خطیر، شاهد تحرک و پویایی بیشتر کارگروه های شهرستانهای تهران در راستای روشنگری و اطلاع رسانی در بین معلمان و افزایش سهم الشرکه آنها باشیم.

صیدلو، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران نیز با بیان اینکه معتقدم صندوق ذخیره فرهنگیان مرجع خوب اقتصادی برای آینده معلمان است و درک روشنی از واقعیات صندوق داریم، بر تعمیق و گسترش اعتمادسازی از طریق ارتباط با معلمان و اطلاع رسانی به آنها در سطح مدارس تأکید کرد. وی با بیان اینکه سهم الشرکه خودم را به ۵ درصد افزایش می دهم افزود: اداره کل شهرستانهای تهران آمادگی هرگونه همکاری با صندوق ذخیره در راستای تأمین منافع فرهنگیان را دارد.

در ادامه، سلیمی معاون توسعه منابع و امور فرهنگیان شرکت فرآیند نوین گفت: درخواست ما از کارگروه های استانی و مناطق این است که دو موضوع را به اطلاع فرهنگیان برسانند یکی اینکه حقی از معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان تضییع نشده است و هر فرهنگی که تاکنون به افتخار بازنشستگی نائل شده به موقع سهم الشرکه خود را دریافت کرده است و دیگر آنکه از تمام ظرفیت قانونی یعنی کسر تا ۵ درصد، استفاده کنند. وی عنوان کرد: فرهنگی که پنج سال تا بازنشستگی فاصله دارد و تاکنون عضو صندوق نبوده است، چنانچه به عضویت درآید و کسر ۵ درصدی از حقوق و مزایا را انتخاب کند پس از بازنشستگی به اندازه افرادی که از ابتدای تاسیس صندوق ۱/۱۲ درصد کسورات داشته اند دریافتی خواهند داشت و اطلاع رسانی در این زمینه حائز اهمیت است.

بهارلو، معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران نیز، ارائه خدمات رفاهی توسط صندوق را در رغبت و رضایتمندی فرهنگیان به افزایش سهم الشرکه مؤثر دانست و افزود: کارکنان اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران از خردادماه سال جاری سهم الشرکه خود را به ۳ درصد افزایش داده اند و امیدواریم به تدریج شاهد افزایش سهم الشرکه همکاران فرهنگی در سایر مناطق باشیم. همچنین عارفی، رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل، تشکیل این جلسات را راهگشا دانست و عنوان کرد: امیدواریم با برگزاری جلسات توجیهی بیشتر با کارگروههای مناطق در راستای هم افزایی و روشنگری واقعیات صندوق ذخیره، در جهت منافع همکاران فرهنگی قدم برداریم.