ناصر قاسمی: صندوق ذخیره فرهنگیان تنها نهادی است که برای معلمان به فعالیت اقتصادی می پردازد.


به گزارش روابط عمومی شرکت فرآیند نوین استحکام سازه، جلسه کارگروه صندوق ذخیره فرهنگیان استان گلستان با حضور ناصر قاسمی مدیرعامل شرکت فرآیند نوین، گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش استان، نظری معاون پشتیبانی، اسماعیلی نماینده صندوق در استان و سایر اعضای کارگروه تشکیل شد.

در این جلسه که به منظور تقدیر از فعالیت های کارگروه مؤسسه در استان گلستان برگزار شد، ناصر قاسمی گفت: در راستای اجرای ماده ۸۵ قانون برنامه ششم توسعه، میزان کسر ازحقوق فرهنگیان برای بهره مندی از سهم دولت از ۱/۱۲ درصد به ۱/۶ درصد در سطح کشور رسیده است که این میزان برای استان گلستان ۲/۳ درصد است و ۶۰ درصد اعضای استان سهم واریزی خود را افزایش داده اند که جای قدردانی دارد. وی با اشاره به اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان تنها نهاد اقتصادی موجود برای فرهنگیان کشور است، اعتماد اعضای صندوق را بزرگترین سرمایه آن دانست و افزود: اگرچه فلسفه تاسیس صندوق، مطابق تبصره ۶۳ قانون برنامه دوم توسعه کمک به معیشت فرهنگیان عضو در دوران بازنشستگی است با این وجود بر اساس انتظارات به حق فرهنگیان در خصوص ارائه خدمات حین خدمت، تغییراتی دراساسنامه صندوق ایجاد شد و ارائه حتی الامکان خدمات حین خدمت نیز در اساسنامه گنجانده شد. وی تشکیل هولدینگ خدماتی را در این راستا ارزیابی کرد و با اشاره به فعالیت های شرکتهای زیرمجموعه هولدینگ خدماتی نظیر شرکتهای خدمات مسافرتی زاگرس و هواپیمایی اروان، از تصمیم صندوق برای ورود جدی به احداث مسکن برای فرهنگیان سخن گفت.

قاسمی با بیان اینکه ارائه کارت اعتباری برای کمک به معیشت فرهنگیان در دست اجرا است، ابراز امیدواری کرد این پروژه در استان گلستان نیز اجرایی شود. وی عدم ثبت شرکت های جدید، تعیین تکلیف نمودن شرکت های زیان ده، جلوگیری از اجرای پروژه های سفارشی، ورود برخی شرکتها به بورس و سرمایه گذاری های هدفمند در صنعت پتروشیمی را ازاقدامات مهم صندوق برشمرد و افزود: شرکت فرآیند نوین با بهره گیری از ظرفیت قانونی بند (و) تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۸ کشور برای تهاتر بدهی شرکت ها با مطالبات سهم دولت موفق به ثبت مطالبات از دولت در سامانه وزارت اقتصاد و دارایی شده است و در تلاشیم تا با پیگیری های انجام شده بودجه سال ۹۹ مطابق با عملکرد واقعی صندوق لحاظ شود.

گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز با اشاره به اینکه تمام تلاش ما بر این بوده که با بیان حقایق، اعتماد فرهنگیان را به صندوق بازگردانیم و خوشحالیم که توانستیم در جذب فرهنگیان و افزایش سهم واریزی اعضا موفق عمل کنیم،افزود:در افزایش سهم واریزی اعضا در جایگاه پنجم در سطح کشور هستیم و انتظار داریم صندوق در هر زمینه ای که می تواند و توجیه اقتصادی دارد در استان گلستان سرمایه گذاری کند و آموزش و پرورش استان آماده هرگونه همکاری با صندوق دخیره فرهنگیان است.

گفتنی است دراین نشست، اعضای کارگروه به ارائه نظرات خود پرداخته و در پایان از عملکرد موفق اعضای کارگروه تقدیر شد.