به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، در این نشست که روز شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۹۸ در دفتر معاونت پشتیبانی اداره‌کل برگزار شد، نظام مرادی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در صندوق و شفاف سازی و حضور نمایندگان معلمان کشور در جمع هیات امنای مؤسسه، هدف از برگزاری این نشست را بحث و تبادل نظر پیرامون جذب و نگهداشت اعضای صندوق عنوان کرد .

وی با تاکید بر ضرورت تقویت اعتماد بیش از پیش فرهنگیان عضو صندوق ذخیره، ارائه راه کار به منظور جذب و نگهداشت اعضا و اطلاع رسانی اقدامات موسسه و مزایای عضویت معلمان در صندوق، گفت: کارگروه استانی و شهرستان ها و مناطق باید در این راستا تلاش نمایند .

مرادی یکی از وظایف اصلی کارگروه استانی را آسیب شناسی، جمع بندی نظرات و پیشنهادات فرهنگیان و انتقال دیدگاه های اعضا به مسئولین و دست اندرکاران امر به منظور پیشبرد دقیق امور و بهره گیری از ظرفیت های صندوق ذکر کرد و خواستار تهیه گزارشی از میزان تحقق مصوبات کارگروه استانی شد .

حسین علی محمدی نماینده شرکت فرآیند نوین استحکام سازه در استان کردستان نیز در این نشست گزارشی از وضعیت عضویت فرهنگیان استان و میزان خروجی و بازنشستگی اعضا از مهر ماه ۹۷ تا فروردین ۹۸ ارائه کرد و با بیان اینکه ضریب نفوذ استان ۶۹ درصد است که با میانگین کشوری یعنی ۷۹ درصد، ۱۰ درصد اختلاف دارد، اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ۱۶ هزار و ۸۷۲ نفر از فرهنگیان کردستانی عضو موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان هستند .

وی همچنین گزارشی از نشست نمایندگان صندوق ذخیره استان ها با مسئولین امر در تهران و طرح مسائل و دیدگاه ها و درخواست کارگروه های استانی ارائه کرد و گفت: در این نشست دغدغه فرهنگیان، نظرات و پیشنهادات کارگروه های استانی مطرح شد که واریز سهم دولت، سرمایه گذاری صندوق در استان، شفاف سازی، در نظر گرفتن مشوق برای اعضای صندوق برای جذب و نگهداشت اعضا از اهم مسائل مطرح شده بود .

گفتنی است در این نشست اعضای کارگروه استانی صندوق ذخیره فرهنگیان نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون برنامه های موسسه بیان کردند و در خصوص نحوه دعوت از همکاران غیر عضو برای عضویت، ایجاد سامانه ای برای جمع آوری نظرات و دیدگاه های اعضای صندوق، اطلاع رسانی سود سپرده اعضا و اختیارات کارگروه بحث و تبادل نظر شد .